Technická kontrola
Co si vzít na technickou kontrolu:
  1) Velký technický průkaz                                                                        2) Osvědčení o registraci vozidla (malý technický  průkaz)                         3) Protokol o měření emisí s kladným vyhodnocením
První cestu zamiřte na emise!
  Technická kontrola může proběhnout až poté co si necháte změřit emise svého vozu.Emise si můžete nechat změřit u našeho partnera Horácké autodružstvo.Tam obdržíte protokol o měření emisí s výsledky.Do vašeho průkazu bude vyznačena doba platnosti měření a na RZ se nalepí zelená nálepka.
Technická kontrola může začít
  S vozidlem zaparkujte před STK. Na příjmu STK odevzdáte všechny potřebné doklady, zaplatíte poplatek za prohlídku a budete zaevidován. Jakmile budete na řadě náš technik vás vyzve k přistavení vozidla před linku. Na kontrolní lince popojíždí s vozidlem výhradně náš technik.Vy se zůčastnite celého průběhu kontrolní prohlídky a budete dbát pokynů technika.
 
Průběh kontrolní prohlídky - krok po kroku
 

 

Kancelář příjmu kde předáte doklady od vozidla (velký technický průkaz,osvědčení o registraci vozidla,protokol o měření emisí, emisní průkaz)

 

Na výzvu technika předjedete s vozidlem do prostoru před vjezdem na kontrolní linku.

 

Poté si technik převezme vozidlo a provede kontrolu evidenčních údajů vozidla - VIN karoserie, typ, výrobní číslo motoru a ostatní údaje dle technického průkazu. Dále je kontrola  podvozku, karoserie, výfukového potrubí, vůli v čepech a silentblocích.,pneumatik apod.

 

Kontrola brzd vozidla - nejprve přední náprava, poté zadní náprava a nakonec ruční brzdy.

 

Kontrola geometrie přední nápravy a povinné výbavy.

 

Kontrola seřízení a stavu osvětlení vozidla.

 

A máte to za sebou...

 
Výsledek technické prohlídky
1) Vozidlo bez závad nebo s lehkými závadami
  TP - na 4 roky u malých motocyklů a malých vleků                                       TP - na 2 roky u osobních a nákladních vozidel, motocyklů a přívěsů               TP - na 1 rok u taxi vozidel, autoškol, sanitek a vozidel s modrým majákem
2) Vozidlo s vážnými závadami
  TP - na 30 kalendářních dní lhůta na odstranění zjištěných závad.Do lhůty je třeba absolvovat opakovanou technickou prohlídku (100,-Kč), při které budou překontrolovány dříve zjištěné závady.
3) Vozidlo s nebezpečnými závadami
  TP - na 0 dní, vozidlo nezpůsobilé k provozu.Do 30 kalendářních dnů je třeba absolvovat opakovanou technickou prohlídku (100,-Kč), při které budou překontrolovány dříve zjištěné závady

!S vozidlem se nesmí jezdit po pozemních komunikacích!